Z wizytą w Hucie Miedzi Głogów

Dnia 15 marca 2018 r. uczniowie klas IV – VII, a 16 marca 2018 r. uczniowie klas I – III i Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim udali się na wycieczkę do Huty Miedzi Głogów.

Dziewczęta i chłopcy brali udział w zajęciach multimedialnych, podczas których mieli okazję poznać specyfikę pracy hutników oraz funkcjonowanie zakładu. Każdy uczeń miał okazję przymierzyć strój hutniczy, a także przyjrzeć się pomnikowi św. Floriana - patronowi zarówno naszej szkoły jak i właśnie hutników. Była okazja do zrobienia zdjęcia pamiątkowego. Na koniec każdy otrzymał upominek, był również poczęstunek. Uczniowie byli zadowoleni, kilkoro uczniów zadeklarowało w przyszłości chęć pracy w Hucie Miedzi.