SPOTKANIE Z ADAMEM MICKIEWICZEM W ŚWIĄTECZNEJ ATMOSFERZE

12 grudnia 2017 roku uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim byli na wycieczce we Wrocławiu.

Swój pobyt w stolicy Dolnego Śląska rozpoczęli od wjazdu na punkt widokowy w Sky Tower, skąd podziwiali panoramę miasta. Dzięki bardzo dobrej widoczności można było dojrzeć najodleglejsze zakątki  zabytkowego i współczesnego Wrocławia, a także Ślężę. Następnie dziewczęta i chłopcy przejechali tramwajem do Rynku, by tam w Kamienicy pod Złotym Słońcem wziąć udział w lekcji muzealnej poświęconej Adamowi Mickiewiczowi i rękopisowi „Pana Tadeusza”. Uczniowie poznali pasjonującą historię życia poety. Dowiedzieli się, skąd wziął się w muzeum rękopis utworu, jakie były jego dzieje. Obejrzeli szkatułę, w której był przechowywany. Uczestnicy wycieczki na podstawie zdobytych informacji wykonywali zadania związane z życiem i twórczością A. Mickiewicza, a także poznali dawne materiały piśmienne. Spróbowali swoich sił w kaligrafii.

W ostatniej części pobytu we Wrocławiu uczniowie oddali się magii świąt, spacerując wśród kramów jarmarku bożonarodzeniowego. To była wspaniała wyprawa do jednego z piękniejszych miast Polski, która nie tylko wzbogaciła wiedzę uczniów z dziedziny literatury, ale była też wzruszającym, przedświątecznym przeżyciem.