Dyrektor szkoły: Katarzyna Kraus
Kadra pedagogiczna:
12 nauczycieli zatrudnionych w pełnym wymiarze, aktywnych zawodowo,
 1 nauczyciel zatrudniony w pełnym wymiarze, bez świadczenia pracy,
6 nauczycieli zatrudnionych w niepełnym wymiarze.

Od 1 września 2017 r. sześcioletnia Szkoła Podstawowa w Brzegu Głogowskim została przekształcona w ośmioletnią Szkołę Podstawową im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim.

Uczniowie naszej szkoły (łącznie z oddziałem przedszkolnym) pochodzą z 13 miejscowości. Najliczniej reprezentowany jest Brzeg Głogowski – 39 uczniów, a następnie: Kromolin 21, Dobrzejowice 19, Czerna 15, Szczepów 12. Pozostałe miejscowości, z których uczęszcza 1-2 uczniów to: Glinica, Słoćwina, Głogów, Wiekowice, Domaniowice, Góra Św. Anny, Zameczno.

W budynku szkolnym mieści się punkt przedszkolny Fundacji „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”, do którego uczęszcza średnio 22 dzieci 3-5 letnich.

Szkoła Podstawowa im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim jest placówką stwarzającą możliwości i wspierającą uczniów w rozwoju, aby dzięki solidnym podstawom potrafili w przyszłości z powodzeniem funkcjonować w sferze intelektualnej, społecznej, emocjonalnej i moralnej. Oferujemy  pomoc zarówno przy pokonywaniu trudności jak i rozwijaniu zdolności uczniów dzięki wsparciu logopedy, oligofrenopedagoga prowadzącego zajęcia rewalidacyjne, nauczyciela współorganizującego proces kształcenia w kl. I, nauczycieli: edukacji wczesnoszkolnej, wychowania przedszkolnego oraz poszczególnych przedmiotów.

Dzięki realizacji różnorodnych zewnętrznych programów, projektów, akcji:
- uatrakcyjniamy codzienne zajęcia,
- umożliwiamy udział w pozalekcyjnych formach zajęć rozwijających zainteresowania, ale i ułatwiających pokonywanie trudności,
- rozwijamy bazę szkoły o nowoczesny sprzęt elektroniczny, ale również wartościowe pomoce dydaktyczne, gry edukacyjne.

Od roku szkolnego 2021/2022  – teren wokół szkoły wzbogacony jest o wielofunkcyjne boisko, plac zabaw oraz siłownię zewnętrzną. Na terenie przed szkołą zostały wyburzeniu budynki i uporządkowany teren, na którym powstał przyszkolny skwer oddany do użytku w maju 2023 r.

ARCHIWALNE